Інформаційний простір України наповнився фейками, маніпуляціями і відвертою брехнею. Перед фахівцями різних сфер постало завдання протистояти такій інформаційні загрозі і шляхом перевірки інформації протидіяти пропаганді. На цій ноті розпочалося бінарне заняття з навчальної дисципліни «Філософія» на тему «Філософія безпеки і сталого розвитку» для здобувачів вищої освіти першого курсу спеціальності 262 Правоохоронна діяльність Сумської філії ХНУВС за участі Оксани Подліняєвої, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри освітніх та інформаційних технологій СОІППО, сертифікованого тренера з медіаграмотності.

Спікер ознайомила здобувачів вищої освіти з основними інструментами фактчекінгу, шляхами перевірки інформації та ресурсами, що можуть бути застосовані під час такої перевірки, а також наголосила на особливій важливості формування навичок фактчекінгу в умовах воєнного стану.

Доцент кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС, кандидат філософських наук Тетяна Пономаренко висвітлила питання необхідності досягнення Цілей сталого розвитку та формування сталого світового суспільства, що неможливо без формування навичок медіаграмотності та критичного мислення.

Здобувачі освіти долучилися до інтерактиву з обговорення прикладів фейкових новин, ІПСО, клікбейтів; намагалися віднайти істинні і створені за допомогою штучного інтелекту зображення й новини.

Знання та практичні навички, отримані під час заняття, сприятимуть формуванню у здобувачів вищої освіти навичок медіаграмотності, критичного мислення, осмислення спожитої інформації та пошуку істини, а також формуванню громадянської ідентичності на шляху до Миру й Перемоги.