Сумська філія Харківського національного університету внутрішніх справ надає місця в гуртожитку для проживання іногороднім студентам на період навчання.

В гуртожитку працюють: душова кімната, цілодобово гаряче водопостачання, кімната відпочинку, кухня, медичний пункт, ізолятор.

Гуртожиток забезпечений усім необхідним для мешкання студентів, кожна житлова кімната забезпечена твердим і м’яким інвентарем у відповідності з «Типовими нормами обладнання гуртожитків меблями, та іншим інвентарем», відповідає числу проживаючих.

Житлові кімнати розраховані на 3-4 чоловік.

На території гуртожитку знаходиться спортивний майданчик.

У гуртожитку виховна робота здійснюється відповідно до напрямків та загального плану роботи філії в цілому; створення умови для розвитку особи студента, його свідомості і загальної культури шляхом залучення до творчої діяльності в різних сферах; формування особи людини і навиків майбутнього організатора і керівника у молоді.

Проводяться конкурси на кращу кімнату гуртожитку: «Входини», «Краща кімната за новорічним оформленням», «Краща кімната за результатами навчального року». Проводяться зустрічі-бесіди з метою формування у студентів прагнення до здорового способу життя: лекція «Наркоманія – чума ХХІ століття», бесіди «Психологія суїциду», «Профілактика паління», «Як уникнути суперечностей і запобігти конфліктів», «Ви і сучасне місто», «Як не стати жертвою злочину» - зустрічі з лікарями, «Злочин, який не розголошують» - бесіда з профілактики морально-етичних норм поведінки дівчат.