Здобувачі освіти Сумської філії ХНУВС разом із кураторками Надією Демиденко, Юлією Самойловою, фахівчинею відділу виховної та соціально-гуманітарної роботи Анною Мітітєл відвідали тематичну експозицію у Сумському обласному краєзнавчому музеї, присвячену пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 років. Вони переглянули копії унікальних архівних документів: листів, щоденників очевидців тих страшних подій. Особливе враження на присутніх справили шматки чорного хліба, випечені в ті роки з різних трав, які допомагали виживати, бо весь хліб, навіть посівний, був конфіскований.
Достеменна кількість загиблих від Голодомору як в Україні, так і на Сумщині невідома, оскільки з січня 1933 р. облік смертей або частково не вівся, або був знищений. Основним документальним джерелом залишаються книги реєстрації актів цивільного стану за 1932-1933 роки. Кожен зможе тепер перегортати сторінки книги реєстрації смертей 1932-1933 років різних населених пунктів Сумської області за посиланням: https://history.sumy.ua/sources/writing/9266-knyhy-ratss-pro-smert-v-19321933-rr-sumska-oblast.
Аналізуючи причини та наслідки геноциду, який пережив український народ у ХХ столітті, стає зрозумілим, що ворог, знищуючи наші порти та зерносховища, і зараз прагне застосовувати голод, як зброю. Учасники зустрічі дійшли висновку, що правда – це найменше з того, що ми можемо зробити для вшанування жертв, убитих голодом. Цей захід обов'язково має стати поштовхом для подальших досліджень про історію Голодомору на Сумщині, які висвітлюватимуть правдиву, незаангажовану історію нашого рідного краю.
Усі присутні вшанували жертв Голодоморів хвилиною мовчання та запалили свічки пам’яті.