«1 листопада свiтова спільнота вiдзначила День заснування Європейського Союзу. ЄС утворився на основі підписаного 7 лютого 1992 року Маастрихтського договору, який набув чинності 1 листопада 1993 року i який заклав основи існування Єдиної Європи в тому вигляді, в якому ми знаємо її сьогодні», - такими словами старшого викладача кафедри юридичних дисциплін Сумської філії ХНУВС Андрія Сядристого була розпочата кураторська година, присвячена Дню заснування Європейського Союзу.
Під час такого заходу було акцентовано, що Європейський Союз - економічний та політичний союз 27 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Європейський Союз - це сім’я демократичних європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання. Євросоюз - це не держава, що має замінити існуючі держави, і він також значно більший за будь-яку міжнародну організацію. Країни, що входять до ЄС, заснували спільні інституції, яким було делеговано частину їхніх суверенних повноважень, завдяки чому стало можливо демократично приймати рішення з конкретних питань, які становлять спільний інтерес, на європейському рівні. Європейський Союз створив спільну валюту, динамічний спільний ринок, в якому люди, послуги, товари і капітал пересуваються вільно. ЄС намагається зробити так, щоб внаслідок соціального прогресу та справедливої конкуренції якомога більше людей могли скористатися перевагою спільного ринку.
28 лютого 2022 року, після повномасштабного російського вторгнення, Україна подала заявку на вступ до ЄС, а підтримка вступу до ЄС в Україні зросла до рекордних 91. Європарламент, Єврокомісія та Європейська рада підтримали українську заявку, і 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата у члени ЄС.
ЄС рішуче підтримує Україну, надаючи гуманітарну, економічну та військову допомогу, а також підтримуючи санкції проти країни-агресора. Союз об'єднався навколо важливих політичних рішень і демонструє солідарність з Україною, виступаючи на захист принципів міжнародного права та суверенітету держав. З моменту свого заснування Європейський Союз показав, що є сила об'єднання для забезпечення миру та стабільності. Сьогодні він продовжує відігравати ключову роль на світовій арені, підтримуючи демократичні цінності, захищаючи права людини та забезпечуючи мирне співіснування у складних міжнародних умовах.