На кафедрі соціально-економічних дисциплін відбулося бінарне заняття з дисципліни «Страхування» для студентів 3 курсу на тему «Страхування організацій». Викладач Лук’янов М.О. спільно з керівником страхової організації «Оранта» Рєзнік Наталією Миколаївною за участі т.в.о. зав. кафедри, кандидата економічних наук, доцента Виганяйло С.М. провели бінарне заняття для студентів. Учасники обговорили актуальні питання страхування підприємств та організацій, розглянули конкретні кейси та відповіли на запитання студентів.
Вивчення дисципліни "Страхування" набуває особливої актуальності для студентів юридичних спеціальностей саме в умовах воєнного часу. Ось чому:
- Юристи повинні розуміти, як змінюються умови договорів страхування під час війни, які ризики можуть бути виключені з покриття, а які – додатково включені. Юристи мають знати процедуру подання та розгляду страхових виплат, особливо в умовах обмежених ресурсів та великої кількості звернень. Також юристи можуть стикнутися зі значною кількістю судових справ, пов'язаних зі страховими виплатами, і повинні бути готовими захищати інтереси як страховиків, так і страхувальників. Вони можуть надавати консультації населенню щодо їхніх прав у сфері страхування, допомагати у виборі оптимальних страхових продуктів та захищати їхні інтереси у випадку виникнення спорів зі страховиками.
- Юристи можуть брати участь у розробці та вдосконаленні законодавства, що регулює діяльність страхових компаній, а також контролювати дотримання ними встановлених норм, і саме юристи, які володіють знаннями в галузі страхування, можуть брати участь у процесі оцінки збитків та оформлення страхових виплат.
- У воєнний час багато людей втрачають рідних та близьких. Юристи можуть допомагати постраждалим у оформленні страхових виплат та вирішенні пов’язаних з цим юридичних питань.
Отже, вивчення страхування для юристів у воєнний час є не просто бажаним, а необхідним, адже воно дозволяє забезпечити захист прав та інтересів громадян та бізнесу, сприяти швидкому відновленню економіки та соціальної сфери а також зміцнити правову систему держави.