Здобувачі вищої освіти спеціальності «Правоохоронна діяльність» Сумської філії ХНУВС стали учасниками круглого столу, на якому обговорювалися питання регіональної історії. До заходу долучились студенти Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка та Сумського державного університету.

У вступному слові доцент кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС Надія Демиденко, організатор і модератор зустрічі, зазначила, що у «Національній доктрині розвитку освіти України», у розділі «Національний характер освіти і національного виховання» проголошено курс щодо формування освіти «на культурно-історичних цінностях українського народу, його традиціях, духовності». А все це реалізується шляхом звернення до минулого, звичаїв, традицій свого рідного краю. Тому краєзнавство, яке справедливо називають найпатріотичнішою наукою, має бути не доповненням, а повноправною складовою при вивченні вітчизняної історії у закладах вищої освіти.

На круглому столі студенти Сумської філії оприлюднили презентації про свою малу Батьківщину, зокрема місто Глухів, місто Лебедин, село Боромлю, село Сміле та ін., посилаючись на новітні дослідження науковців-краєзнавців.

Студентка Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка Тетяна Сапитон, майбутній археолог, розповіла про результати розкопок давнього поселення Воргол (нині Конотопського району), в яких вона брала участь разом з археологами інституту археології Академії Наук України влітку цього року. Під час розкопок були знайдені частини прикрас із заліза та бронзи, датовані ще II-І ст. до нашої ери. Молодій дослідниці особливо пощастило - вона знайшла глечик давньоскіфського періоду.

З інтересом учасники зустрічі заслухали доповідь студента Сумського державного університету Олександра Курінного на тему «Електронні ресурси для дослідження історії», адже у період безперервних повітряних тривог фонди бібліотек та архівів стали малодоступними. Зокрема, студент, який є автором ряду наукових публікацій, презентував електронні бази: «Архів українських періодичних видань»; «Міжархівний пошуковий портал»; «Карту поширення прізвищ України»; сайт репресованих осіб «Реабілітовані історією» та ін. з ресурсами яких можна працювати вдома.

Олександр Курінной надав посилання на цінні електронні ресурси, які останнім часом користуються підвищеним попитом не лише серед істориків, а і пересічних громадян : метричні книги https: // www.FamilySearch та сайт з вивчення генеалогічного дерева https: // www.myheritage.com (MyHeritage).

Учасники зустрічі прийшли до висновку, що юристи, правники мають добре знати історію, бо саме історія містить безцінний досвід людських поколінь. І, розуміючи які стратегії були ефективними чи невдалими у минулому, ми можемо краще готуватися до викликів сьогодення, уникаючи повторення помилок.