1 жовтня 2024 року, в рамках вивчення навчальної дисципліни «Національна економіка», доцентом кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії ХНУВС Володимиром Дементовим було організовано та проведено бінарне лекційне заняття з елементами дискусії на тему: «Інституціональні чинники розвитку національної економіки. Суспільний добробут та соціально-ринкова економіка» у форматі ЗУМ-конференції для здобувачів вищої освіти 2-го курсу спеціальності «Право» за участі доцента кафедри економіки підприємства та організації бізнесу Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, кандидата економічних наук, доцента Олени Ревенко.

В рамках бінарного лекційного заняття було розглянуто тематичні питання: економічні інститути: суть, класифікація, функції; основні інституціональні чинники функціонування національної економіки. Власність як головний економічний інститут, окреслено основні поняття теорії суспільного добробуту, а також висвітлено питання ефективності і справедливості як критеріїв добробуту.

Також викладачка презентувала студентам результати своїх власних економічних досліджень щодо факторів впливу на умови формування і рівень забезпечення стратегічних змін галузей національної економіки на основі інновацій в Україні та навіть озвучила власні прогнози щодо динаміки індексу людського розвитку України.

Окрему увагу лекторка приділила розгляду питання соціальної політики держави як основи підвищення добробуту громадян, зокрема, закцентувала увагу слухачів на проблемі низької залученості недержавного сектору до надання соціальних послуг.

Підсумовуючи колега наголосила на тому, що в умовах воєнного стану та післявоєнної відбудови України, інституції повинні відігравати провідну роль у створенні сприятливих умов для економічного зростання та інвестицій, а саме соціально-ринкова економіка є моделлю, яка допоможе збалансувати інтереси держави, бізнесу та громадян, забезпечуючи соціальну підтримку вразливих верств населення, адже лише через розвиток ефективних інститутів і збереження соціального балансу Україна зможе досягти стабільного розвитку та перемоги.

Отже, щиро дякуємо шановній колезі, кандидатці економічних наук, доц. Олені Ревенко за цікаву та змістовну лекцію та за тривалу плідну і системну співпрацю!