24 вересня 2024 року, в рамках вивчення навчальної дисципліни «Психологія управляння та комунікативна компетентність працівників поліції», доцентом кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії ХНУВС Володимиром Дементовим було організовано та проведено бінарне лекційне заняття з елементами дискусії на тему: «Психологічний вплив у професійному спілкуванні працівників поліції» у форматі ЗУМ-конференції для здобувачів вищої освіти 2-го курсу спеціальності «Правоохоронна діяльність», за участі практичного психолога, доцента кафедри публічної політики Навчально-наукового інституту «Інститут державного управління» Харківського національного університету ім. В.М. Каразіна, кандидата наук з державного управління, доц. Артема Серенка.
В рамках бінарного лекційного заняття було розглянуто тематичні питання: типології стратегій психологічного впливу; принципи використання методів психологічного впливу у правоохоронній діяльності; класифікація методів психологічного впливу у правоохоронній діяльності.
Особливу увагу лектор приділив висвітленню проблемного питання правомірного психологічного впливу на осіб, які протидіють професійній діяльності працівників поліції, зокрема зосередивши увагу студентів на тому, що поліцейському необхідно знати чітку межу між правомірними і неправомірними прийомами психологічного впливу у професійному спілкуванні, адже психологічний вплив працівника поліції не повинен ґрунтуватися на непоінформованості обвинуваченого (підозрюваного) або інших осіб у правових питаннях; принижувати гідність особи і обмежувати свободу її волевиявлення; насильницькі спонукати обвинуваченого до визнання неіснуючої провини, до обмови невинних, до дачі помилкових свідчень тощо.
Наприкінці лекції колега наголосив на тому, що майстерність працівника поліції у професійному спілкуванні часто полягає в тому, щоб вчасно виявити ігрову поведінку, провести викриття маніпуляції або контргру і налагодити ефективну взаємодію щодо з’ясовування істини. У цьому складному комунікативному процесі важливими професійними комунікативними якостями є: контроль свого стану особистості; чутливість до стану особистості партнера по комунікації, уміння встановити продуктивний зв’язок із його об’єктивним станом особистості, в якому можлива подальша робота – саме для цього поліцейські мають володіти різноманітними прийомами психологічного впливу та ефективно використовувати їх у професійному спілкуванні.
Отже, щиро дякуємо шановному колезі, практичному психологу, к.н.держ.упр., доц. Артему Серенку за цікаву та змістовну лекцію та плідну системну співпрацю!