20 вересня 2024 року представники кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії ХНУВС, кандидати економічних наук, доценти Олена Лук’янихіна та Світлана Виганяйло, кандидат наук з державного управління, доцент Володимир Дементов взяли участь у тренінгу і пройшли підвищення кваліфікації за короткотерміновою онлайн програмою за темою: «Психодіагностика в інтересах ефективності освітньої та публічно-управлінської діяльностей», організованому Університетом менеджменту освіти НАПН України і ГО «Наукове товариство «Українська школа архетипики».
Спікер заходу, Едуард АФОНІН, доктор соціологічних наук, професор, засновник і СЕО ГО «Наукове товариство «Українська школа архетипіки», висвітлив актуальні питання інструментарію психодіагностики для оптимізації управлінської та освітньої діяльності.
У вступі доповідач наголосив на співвідношенні психічного та соціального в сучасному – постмодерному світі, розповів про сутність аудиторного експерименту з експрес-діагностики особистості, окреслив епохальні психотипологічні властивості соціальних спільнот (на прикладі України), висвітлив зміст і можливість застосування психосоціальних характеристик людини та суспільства (за методикою «БАД»).
Огляд методів діагностики особистості зорієнтував учасників заходу на доцільність їх застосування в управлінських й освітніх цілях з метою кращого використання потенціалу особистості в економічній і суспільній діяльності.
Корисним і цікавим було долучення аудиторії до участі у тестуванні за авторською «Методикою колірних уподобань» з одночасним поясненням отриманих результатів. Особливо зацікавило присутніх можливість виявлення гендеру за цією методикою, що може бути використано під час вибору професії, переорієнтування шукачів роботи за рахунок заповнення прогалин «жіночих» і «чоловічих» професій на ринку праці і в умовах війни.
Наостанок Едуард АФОНІН зупинився на управлінській прагматиці тесту та семишаровій матриці і відповів на широкий спектр запитань від аудиторії.
Отримані знання підвищують загальний рівень викладання соціальних та економічних дисциплін як поведінкових наук, сприяють більш ґрунтовному розумінню питань розвитку української держави в умовах російсько-української війни, чинників її успіху в протистоянні російській агресії, повоєнній відбудові країни та зростанні її конкурентоспроможності в сучасному постмодерному світі.
За результатами участі отримано сертифікати 0,2 кредити ЄКТС.