Для студентів 3 курсу спеціальності Право, 1 та 3 курсів спеціальності Правоохоронна діяльність (куратори Надія Демиденко, Тетяна Пономаренко, Юлія Самойлова) була проведена кураторська година, присвячена питанням євроінтеграції України.
Учасникам заходу був запропонований короткий екскурс з історії створення Європейського Союзу, його головних історичних етапів. Зокрема, було зазначено, що у сучасному вигляді ЄС був створений у 1992 році. Договір набув чинності 1 листопада 1993 року, тому саме 1 листопада ЄС щороку святкує своє створення.
Але сам процес об’єднання розпочався ще з 1972 року, коли об’єднались перші шість країн-засновниць - Бельгія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина й Франція. На сьогодні ЄС – це політичне, економічне і культурне об'єднання з ознаками конфедерації, до якого входять 27 європейських держав із населенням 447 706 209 осіб. З березня 2022 року Україна є можливим кандидатом на членство у ЄС. Європа стала сім’єю народів, які, незважаючи на суперечки в історичному минулому, поділяють спільні цінності демократії,
На питання «Що для кожного означає євроінтеграція України?» відповіді здобувачів були різними. Для когось це «ті стандарти життя, котрі є в Європейському Союзі; для інших – «це шлях до безконфліктного співіснування народів»; «вихід з-під впливу Росії». Але всі погодились із думкою, що головними цінностями, до яких прагнуть українці, залишаються досягнення в царині демократії. І ми маємо пам’ятати, якою великою ціною наш народ виборює у сучасному світі свої права і свободи!