Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Для студентів 2 курсу спеціальності Право СФ дср-22-1, СФ дср-22-2 (куратор професор кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії Надія Демиденко) була проведена кураторська година «Ніколи знову!».

Студентка 2 курсу Валерія Кочура у своєму виступі зазначила, що Друга світова війна стала найкривавішим глобальним конфліктом в історії людства. На серпень 1942 року вся територія України була окупована. Безповоротні втрати України в цій війні близько 8-10 млн. осіб, які загинули під час бойових дій, через окупаційний терор та примусовий вивіз до Німеччини. Внаслідок бойових дій в Україні постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тисяч сіл.

Надія Демиденко зазначила, що на фронтах Другої світової війни брали участь 577, 6 тис. жителів Сумської області. У тому числі – у регулярній армії понад 350 тис. Не повернулись з поля бою 154, 5 тис. воїнів земляків. 192 стали Героями Радянського Союзу, з них 44 – посмертно. Серед героїв війни – видатні земляки льотчик І. Кожедуб, маршал П. Рибалко, командир партизанського об’єднання С. Ковпак. Вагомий вклад у перемогу внесли сумські партизани, тому Сумщину по праву називають колискою партизанської слави.

Сьогодні, потерпаючи від військової російської агресії, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, безпеки та миру. І схиляємо голови у хвилині мовчання перед пам’яттю мільйонів полеглих воїнів, невинних жертв, чиє життя забрала війна.