Сьогодення України характеризується соціальними й економічними зрушеннями, кризами, повномасштабним вторгненням агресора на суверенну територію. Військова агресія супроводжується інформаційними атаками та розповсюдженням фейків у мережі Інтернет. Вразливі, психологічно й фізично, громадяни України потребують захисту й інформаційної безпеки.
15 травня 2024 року доцентом кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС Тетяною Пономаренко спільно зі старшим оперуповноваженим Відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Артемом Бухтіаровим проведене бінарне заняття для здобувачів вищої освіти 1 курсу спеціальності 081 Право (право), у ході якого презентовано платформу «Брама», що поєднує низку проєктів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основною метою даного проєкту є протидія кремлівській пропаганді та фейковим або проросійським ресурсам у мережі Інтернет, а також підвищення рівня цифрової безпеки українських громадян.
Здобувачі вищої освіти взяли активну участь в інтерактиві під час обговорення тем, що були актуалізовані Артемом Бухтіаровим, зокрема й тих, що стосувалися фейкових новин, шахрайства, булінгу й кібербулінгу, фішингу тощо. Також здобувачам були надані корисні посилання, що допоможуть майбутнім юристам бути медіаграмотними та здобувати вищу освіту в інформаційно безпечному середовищі.
Навички формування інформаційної грамотності, підвищення рівня особистої цифрової безпеки, а також питання протидії фейкам та ІПСО, розглянуті на заняттях з навчальної дисципліни «Логіка», стануть у нагоді здобувачам вищої освіти в опрацюванні тем курсу, побудові логічно правильних суджень і міркувань, а також сприятимуть підвищенню рівня загальних та фахових компетентностей майбутніх фахівців.