У рамках виховної роботи для студентів 1 курсу Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» було проведено інформаційно-просвітницький захід присвячений 38-м роковинам Чорнобильської трагедії. Захід відбувся за участі доцента кафедри юридичних дисциплін Лесі Гончаренко, яка проживала в зоні Чорнобильської аварії.
На початку заходу провідний фахівець Ганна Мітітєл нагадала, що Чорнобильська катастрофа, яка сталася в 1986 році через вибух реактора на ЧАЕС – найбільша ядерна аварія в історії, яка мала серйозні наслідки для людей і навколишнього середовища. Через радіаційну небезпеку та інші фактори було відселено тисячі людей з районів, що прилягали до ЧАЕС.
Леся Леонідівна розповіла студентам про те як її родина також була вимушена залишити свій будинок. «Переселення було тільки однією зі складових наслідків катастрофи. Люди, які були вимушені покинути свої домівки, зіштовхнулися з проблемами здоров'я, соціальної адаптації та емоційного стресу. Саме тому нам варто знати історію та пам’ятати наслідки трагедії для того, щоб не допустити їх у майбутньому».
Для усвідомлення трагедії, від якої минуло 38 років, студенти переглянули та обговорили документальний відеоролик «Одна історія про Чорнобиль». Обговорення фільму допомогло краще зрозуміти та оцінити події, пов'язані з Чорнобилем, а також розкрити різні її аспекти.
Вивчення подій, пов'язаних із Чорнобильською катастрофою, має важливе значення, оскільки воно ознайомлює нас з наслідками ядерних аварій, їх впливом на навколишнє середовище та на людей.