Тіньова економіка становить загрозу національній безпеці держави та унеможливлює побудову стабільної та процвітаючої економічної системи. Детінізація економіки України є особливо актуальною саме зараз, коли триває війна. Оскільки в умовах воєнного стану Україні потрібна економічна та політична стабільність, а без процесу детінізації економіки цього досягти неможливо.

Зважаючи на це, відбулося чергове засідання секції «Проблемні аспекти забезпечення економічної безпеки держави» наукового студентсько-курсантського гуртка кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ «Актуальні проблеми розвитку національної економіки в умовах глобалізації».

На початку засідання з вступним словом до студентів-гуртківців звернулася керівниця секції канд. екон. наук Парфентій Людмила Анатоліївна. Після цього з доповіддю на тему «Тіньова економіка в Україні під час війни» виступила студентка 2 курсу спеціальності 081 Право Кищик Діана (науковий керівник - канд. екон. наук Парфентій Людмила Анатоліївна).

Тема доповіді на сьогоднішній день є дуже актуальною, а сама доповідь, презентована студенткою, виявилася змістовною та інформативною, оскільки було проаналізовано статистичні показники, чинники та наслідки тінізації, а також запропоновано основні напрями детінізації економіки України.