Професор кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС Надія Демиденко взяла участь у науково-практичній конференції «Національна безпека України в освітній сфері : виклики, цінності, досвід», на якій обговорювались питання формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості; формування національно-культурної ідентичності українців в умовах постколоніального суспільства; «уроки» голодоморів в Україні і ін. У доповідях науково-практичного форуму, організованого Сумським інститутом післядипломної педагогічної освіти, червоною ниткою проходила думка про світоглядне реформування освітньої галузі, яка має стати україноцентричною, формувати українську громадянську ідентичність.

Зокрема, Надія Демиденко у своїй доповіді «Взаємозалежність етнонаціональної освіти та національної свідомості» зазначила, що питання національної самосвідомості у важкі, епохальні історичні періоди існування держави набирає ваги національної безпеки. І якщо раніше відродження фольклорних традицій були результатом захисної реакції на глобалізацію та асиміляцію культури, то у період повномасштабного вторгнення російської федерації - відродження фольклору стало на захист власної ідентичності.

І в цьому ми бачимо пояснення зростання активного інтересу до народних пісень у період російсько-української війни. Наприклад, пісня «Ой у лузі червона калина», написана понад століття тому назад, стала духовним гімном сучасних українців. Отже, популяризація народних культурних традицій є основою формування національної самосвідомості, найкоротшим і найтолерантнішим шляхом до пробудження всього національного.