Щоб заняття були не лише корисними, а й цікавими, щоб молодь отримала цікавий досвід і важливі знання, які дійсно стануть у нагоді, викладачі Сумської філії ХНУВС залучають практичних спеціалістів до освітнього процесу. Так, для здобувачів 1 курсу спеціальності «Правоохоронна діяльність» із теми «Кримінальне правосуддя» доцентами кафедри гуманітарних дисциплін Ганною Довгополовою та Юлією Самойловою було проведено виїзне бінарне заняття з іноземної мови у Зарічному районному суді міста Суми.

Помічник голови суду Юлія Хілько розповіла про роботу апарату суду, порядок ведення діловодства в суді, можливість дистанційного судового провадження в режимі відеоконференції. Під час заняття майбутні правоохоронці завітали до архіву суду та канцелярій, де дізналися, які етапи проходить кожна справа в суді.

Майбутніх правоохоронців особливо зацікавила роль поліції в судових провадженнях, умови роботи охоронців порядку, їх спорядження та супровід підозрюваного під час судового розслідування та судових засідань.