19 травня 2023 року у День науки у Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ відбулася XIV Міжнародна науково-практична конференція «Правова наука і державотворення в Україні у контексті інтеграційних процесів».

Учасників конференції привітав ректор ХНУВС, генерал поліції третього рангу, заслужений юрист України, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор СОКУРЕНКО Валерій Васильович. З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ, заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор ЛУКАШ Сергій Станіславович. Дякуємо захисникам і захисницям, які сьогодні боронять Україну, членам організаційного комітету, учасникам та партнерам за спільну плідну роботу та підтримку наукового заходу.

Конференція була представлена 12 напрямами роботи, де учасники представили 125 тез доповідей, які надійшли з Австралії, Великої Британії, Польщі, Австралії, Італії, Китаю, Естонії. До дискусії долучилися і представники практичних підрозділів.

На пленарному засіданні виступили: МАРЧУК Микола Іванович, декан факультету № 4 Харківського національного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор із доповіддю «Особливості польського бікамералізму»; ГОРОБЕЦЬ Наталія Олександрівна, професор кафедри юридичних дисциплін Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук, доцент з темою «Відшкодування шкоди завданої збройною агресією рф»; ДЕМИДЕНКО Надія Михайлівна, професор кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник доповіддю на тему «Боротьба співробітників міліції Сумщини у партизанських загонах та на фронтах Другої світової війни : неупереджений погляд».

За підсумками конференції буде сформовано відповідну резолюцію, до якої увійдуть основні ідеї та пропозиції, висловлені учасниками заходу.