До Дня українського добровольця та з метою національно-патріотичного виховання молоді для курсантів 1 курсу Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ було організовано та проведено провідними фахівцями Ганною Мітітєл, Сергієм Товстухою, доценткою кафедри юридичних дисциплін, кандидатом історичних наук Лесею Гончаренко патріотично-виховний захід «Сильні духом – наші добровольці» із запрошенням завідувача сектору у Сумській області Міністерства у справах ветеранів, екс-керівника штабу добровольчого формування Миколи Бордюгова.

У своєму виступі Микола Володимирович поділився історичними фактами та прикладами добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Згадуючи феномени добровольства, які здавна притаманні українцям, він наголосив, що сьогодні, коли Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність, наші добровольці своїми героїчними вчинками та самовідданою службою постійно доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Україну та її народ віддати найдорожче – своє життя.

Захід проходив у форматі спілкування, курсанти задавали питання, ділилися думками.

«Цей день є уособленням усіх добровольців, які 14 березня 2014 року стали на самооборону України, тому цей день ми завжди будемо пам'ятати, через що пройшла і проходить зараз наша країна, ми майбутні правоохоронці повинні шанувати та підтримати героїзм всіх захисників нашої незалежності», - зазначили курсанти.

Виховати покоління справжніх патріотів, сильних духом та з відчуттям високих національних цінностей – сьогодні є пріоритетним напрямком військово-патріотичного виховання закладу вищої освіти.