Науковим гуртком кафедри юридичних дисциплін Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ 24 лютого 2023 року розглянуто тему «Злочини проти довкілля під час війни».

На засіданні гуртка, який було організовано та проведено доцентом кафедри юридичних дисциплін Наталією Дуравкіною, було обговорено найголовніші ековтрати, зокрема:

• п'ята частина заповідного фонду “відчула на собі” наслідки бойових дій;
  • під окупацією знаходиться 10 національних природних парків, 8 заповідників, 2 біосферних заповідники;
  • близько 600 видів рослин та 750 видів тварин, зокрема червонокнижних, опинилися під загрозою знищення;
  • окуповано 132 родовища корисних копалин.

Заподіяна довкіллю шкода є частиною світових екологічних проблем і неминуче вплине на глобальний стан справ. Саме тому так важливо висвітлювати екологічні злочини росії в Україні та говорити про можливі шляхи мінімізації їхнього впливу та рішення щодо самозахисту та повернення екології до норми.