Одним із пріоритетних завдань Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ є організація роботи з молоддю задля успішної реалізації ними соціально-професійних орієнтацій у майбутньому. Попри складні умови воєнного часу перед майбутніми випускниками зараз постає питання вибору професії.

02 лютого 2023 року завідувачем кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС Валентиною ВАСИЛЕНКО було організовано профорієнтаційно-просвітницький захід "Професійна освіта, патріотичне виховання, волонтерська діяльність у Сумській філії ХНУВС в умовах воєнного стану" із майбутніми випускниками Сумського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 26 Сумської міської ради, м. Суми, Сумської області.

Упродовж зустрічі з учнями спільно із провідним фахівцем Сумської філії Валерієм КУДРЯВЦЕВИМ обговорили виклики та проблеми вступної кампанії 2023 року, умови вступу та переваги навчання у закладі вищої освіти, зокрема про волонтерську та громадську діяльність студентсько-курсантської молоді Сумської філії, ознайомили з перспективами працевлаштування та наголосили на виконанні основного закону кожного правозахисника - захисті громадян своєї Батьківщини.

Під час спілкування із завідувачем криміналістичної лабораторії, старшим викладачем кафедри юридичних дисциплін Сумської філії Віктором КИСЕЛЬОВИМ майбутні абітурієнти проявили свою зацікавленість у проведенні одного із методів судової експертизи - фіксації слідів пальців рук - відбитті папілярного візерунку.

Вибір професії для кожної молодої людини є важливим етапом у її житті. Майбутнім вступникам радимо слухати всіх, але йти за власним покликом серця, а під час навчання намагатися максимально почерпнути знання та сформувати вміння і навички у своєму професійному становленні.