Чергове інтерактивне заняття для студентів-клініцистів Сумської філії ХНУВС було проведено за участі Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області та ГО «Соціальна Організація Студентів».

Цього разу дискутували про «Обмеження прав людини у воєнний час».

У рамках зустрічі присутні мали змогу обговорити разом із юристкою Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Яною Кравець наступні питання:

Які права людини можуть бути обмежені в умовах воєнного стану?

Які основні права та свободи забезпечуються і гарантуються незалежно від введення воєнного стану?

«Найголовніше право – право людини на життя, воно закріплене Конституцією України та міжнародними правовими документами. Жодна людина не має бути позбавлена права на життя», - акцентувала юристка Регіонального центру під час інтерактивного заняття.

В умовах війни також не можуть бути порушені:

• права на рівність та повагу до гідності особи,
  • право на особисту недоторканність,
  • право на укладання шлюбу,
  • право на громадянство,
  • право на справедливий суд, юридичну допомогу та захист,
  • право на житло.

Також фахівчиня розповіла стосовно комендантської години, її порядку введення та обмеження, які встановлюються.

На завершення зустрічі присутні мали змогу задати питання спікерам та отримати відповіді на них.