Професор кафедри юридичних дисциплін Сумської філії ХНУВС Олексій Шуміло прийняв участь у вебінарі «Оприлюднення запланованих лісогосподарських заходів засобами електронних карт». Цей захід проведено ГО «Лісові ініціативи і суспільство» в межах проєкту «Програма боротьби з лісовими злочинами в Україні» за підтримки відділу міжнародних програм Лісової служби США.

Під час заходу учасники довідались про веб портали для відображення карт лісових підприємств та запланованих для них заходів (в тому числі і рубок) - деякі із них у вільному доступі, а інші є спеціалізованими.

Було напрацьовано навички про те як:

• відрізнити легальну вирубку від нелегальної;
  • визначити та записати координати незаконно зрубаного дерева;
  • навчитись виявляти інші лісопорушення на законних вирубках;
  • перевірити законність лісопродукції та її перевезення лісовозами;
  • інформувати про виявлені порушення в компетентні органи та домогтися збереження лісу в Україні.

В подальшому здобуті знання будуть передаватися студентам та курсантам під час викладання навчальних дисциплін.