Кампанія "16 днів проти насильства" проводиться щорічно з 25 листопада до 10 грудня з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім'ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.
Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав.
Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
На часі доповнити ці дати подіями, починаючи з 24 лютого 2022 року. Адже під час російсько-української війни системне жорстоке насильство переросло у звірсттва. Найбільш мерзенні та негідні методи насильства застосовують до жителів України аморальні істоти, не варті статусу “військовослужбовець”. Наслідки застосування таких методів насилля залишаються глибокими шрамами для постраждалої особи, її родини та суспільства в цілому…
Тому проблема насильства вийшла на перший план, про яку треба не тільки говорити, а волати й приймати якомога дієві рішення на найвищих рівнях світових організацій. Задача всього людства на сьогоденному етапі – переглянути свої цінності, підняти свідомість на щабель вище, звести значущість людського життя до найвищої категорії буття. Тільки взаємоповага, миролюбність, людяність зможуть прокласти шлях до розвитку, творення, вдосконалення людської цивілізації в плюсовій якості.
Цим важливим датам присвячена бібліотечна виставка-перегляд «Мій улюблений світ – без жорстокості, болю і зла», яку відвідали студенти першокурсники з провідним фахівцем філії Ганною Мітітєл. Завідувач бібліотеки Світлана Григор’єва ознайомила відвідувачів з матеріалами виставки та основними розділами, де були представлені різноманітні видання: книги, брошури, збірники матеріалів Всеукраїнських науково-практичних конференцій, посібники, монографії, матеріали практики Європейського суду з прав людини, збірники стандартів міжнародного досвіду даної тематики, інформаційні видання та ін. Виставка-перегляд стала в нагоді студентам як майбутнім правовикам.