Доцент кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС Тетяна БІЛОУС взяла участь у семінарі «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА ДЛЯ УКРАЇНИ», організованого Офісом підтримки вченого за ініціативи Міністерства освіти і науки України. Модератор проєкту – Владислав СІКОРА.
Спікерами даного заходу були професор Максим ПОГОРЄЛОВ (Латвійський університет (Латвія) і Сумський державний університет (Україна)) та професор Міхаель БЕЧЕЛАНІ (Європейський інститут мембран (Франція)).
Під час вебінару були обговорені такі важливі питання: «Горизонт Європа: вступ та деякі основні правила» (українською мовою); «Модель проекту: від досконалості до впровадження» (англійською мовою).
На семінарі виступив Керівник експертної групи з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору директорату науки та інновацій Міністерства освіти і науки України Григорій Мозолевич, презентував тему виступу «Інтеграційні кроки України до програми Horizon Europe».
Нововведенням Горизонту Європи є: підтримка передових інноваційних розробок шляхом створення European Innovation Council; посилання результатів реалізації програми шляхом підходу, що зорієнтований на виконання визначених місій; концентрація на open innovation; новий інструмент підтримки Рartnerships; спрощення та зменшення адміністративних обмежень.
МОН пропонує обговорити проект постанови Уряду щодо координаційного центру програми «Горизонт Європа». Основними завданнями Координаційного центру є: 1) взаємодія з питань співробітництва України у програмах ЄС у галузі досліджень та інновацій з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах науки, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності та іншими органами державної влади України, ЄК та Представництвом ЄС в Україні, надання їм статистичної та аналітичної інформації про стан співробітництва та пропозицій щодо його розвитку; 2) координація, технічний і методичний супровід діяльності окремого НКП та мережі НКП в цілому; 3) координація участі українських наукових установ, організацій та окремих проектних команд у програмах ЄС у галузі досліджень та інновацій, обміну знаннями та навчання; 4) моніторинг ефективності діяльності окремого НКП та мережі НКП в цілому; 5) подання пропозицій центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах науки, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, щодо змін у структурі мережі НКП.