12 травня 2022 року доцент кафедри гуманітарних дисциплін Харківського національного університету внутрішніх справ, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Білоус стала учасницею лекції, яку проводила суддя Конституційного Суду України Юровська Галина Валентинівна на тему «Людська гідність в умовах війни» з використанням онлайн-платформи ZOOM.

«…невід’ємне право кожної людини на життя нерозривно поєднано з її правом на людську гідність. Як основні права людини, вони зумовлюють можливість реалізації всіх інших прав і свобод людини та громадянина і не можуть бути ні обмежені, ні скасовані».

Рішення Конституційного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 24, 58, 59, 60, 93, 190-1 Кримінального кодексу України в частині, що передбачає смертну кару як вид покарання від 29 грудня 1999 року № 11-рп/99