«Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю вірно служити Українському народові…» Слова Присяги курсантка 1-го курсу Сумської філії ХНУВС Єлизавета Шевцова відразу підтвердила своїми діями.

04 березня у Лізи був дуже насичений подіями день. Здійснилися дві її найзаповітніші мрії: дівчина присягнула Українському народові та отримала жетон поліцейського. А ще, саме в цей день, Лізі виповнилося 18 років і вона стала донором.

Здати компоненти крові тому, хто їх потребує, намагалась ще у свої шістнадцять. Але за умовами донорства, це може зробити виключно повнолітній громадянин. Але ж Ліза не здавалася. У рамках проєкту «Голос крові: ми – українці» проводився літературний конкурс «Червона лінія порятунку». У ньому взяли участь понад 5 тисяч школярів області. Гран-прі дісталося Єлизаветі. Її вірш розчулив багатьох:

Ти не цар і не Бог, ти не волхв і не маг,
Утім, сила твоя – у безмежній любові!
Чиясь доля в твоїх небайдужих руках
І величний твій вчинок, бо ти – донор крові!
Мати й батько дитині дарують життя,
Як коштовність найвищого в світі ґатунку,
Оберегом невидимим у майбуття
Тихо в’ється Червона лінія порятунку.
Доля наша, мов свічка на вітрі горить,
Нехай лихо ніяке її не задує!
Вирішальною іноді стане і мить,
Коли крапля червона когось порятує.
Невблаганно в турботах спливає наш час
І нам навіть усім не спадає на думку,
Що у вирі життя усе ж є серед нас,
Хто проводить Червону лінію порятунку!
Ти не волхв і не Бог, проте можеш і ти
Стати донором крові – янголом-охоронцем,
І можливо колись комусь допомогти
І зробити щасливим у світі під сонцем!
Долучаймося ж разом до донорських лав
Хай зрадіє колись хтось такому дарунку,
І утішиться серце, коли поєднав
Ти життя і Червону лінію порятунку!
Заради сьогодні і майбуття
Стань донором! Врятуй чиєсь життя!

І нарешті настав такий довгоочікуваний день. Після прийняття Присяги працівника поліції курсантка прийшла до Сумського обласного центру служби крові на свою першу донацію.

«Я люблю допомагати людям і розумію важливість донорської справи, – розповідає Єлизавета Шевцова. – Я впевнена, що моя кров може врятувати маленьких діточок, інших хворих людей. Я вважаю, що потрібно допомагати людям, і робити це постійно, де тільки можна, в різних напрямках».

«Ми пишаємося своїми і курсантами, і студентами, - говорить директор Сумської філії ХНУВС Сергій Лукаш. - Вони є постійними донорами. Компоненти крові, які здають безкоштовно, передаються до дитячого відділення онкогематології».

Після успішної донації курсантка отримала подарунки від компанії «Biopharma».