11 грудня 2020 року професор кафедри юридичних дисциплін Горобець Н.О. та доцент кафедри юридичних дисциплін Садикова Я.М. провели бінарне заняття з дисципліни «Цивільний процес» разом із суддею Зарічного районного суду м. Суми Альоною Севериновою серед студентів 2-4 курсів Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ.

Тема зустрічі: «Заочний розгляд справи у цивільному процесі».

Під час зустрічі говорили:

• за наявності яких підстав суд може ухвалити заочне рішення;
• у який строк може бути подана заява про перегляд заочного рішення;
• який порядок розгляду заяви тощо.

Суддя наголосила, що за результатами розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою залишити заяву без задоволення або скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.

На прикладі розглянутих судових справ доповідач акцентувала увагу слухачів, що підставою для перегляду заочного рішення є обставини, що свідчать про поважність причини неявки в судове засідання, докази, що їх підтверджують, а також докази, що можуть вплинути на ухвалене заочне рішення, тобто докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача.

На поставлені питання студенти отримали вичерпні відповіді.