GreenMetric World University Rankings вимірює прихильність університетів ідеям сталого розвитку та створення екологічно чистої інфраструктури. Рейтинг оцінює університети по шести параметрам: зручність інфраструктури, транспортна політика, програми з переробки відходів, використання енергоефективних технологій, збереження водних ресурсів, а також утворення в сфері сталого розвитку.

Відповідно до оприлюднених даних Сумська філія Харківського національного університету внутрішніх справ зайняла 518-те місце серед 912 університетів світу. Серед українських закладів вищої освіти – навчальний заклад на 5-му місці.

Наприкінці 2019 року було затверджено «Місію та стратегію Харківського національного університету внутрішніх справ на 2020-2024 роки». В основі цього документа покладені цілі сталого розвитку й Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ. Тож й надалі розвиваємося відповідно до європейських стандартів.