10 грудня 2020 року на базі Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ доцентом кафедри юридичних дисциплін Гончаренко Лесею Леонідівною та начальником відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з її надавачами Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ярем Оленою Анатоліївною у рамках всеукраїнського тижня права зі студентами другого курсу було проведено онлайн круглий стіл на тему «Проблеми реалізації та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні».

На круглому столі були розглянуті та обговорені основні проблеми реалізації та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні, зокрема: поняття цієї соціально-правової категорії та її природа з погляду філософії права, причини існування проблем реалізації та захисту таких прав і свобод у контексті функціонування верховенства права як засадничого принципу гармонійного співіснування сучасної світової цивілізації.

Учасники дійшли висновку, що Україна, як і будь-яка інша держава, покликана бути гарантом захисту прав, свобод та законних інтересів її громадян, забезпечувати їх належну реалізацію та непорушність. У нашій державі потрібно вдосконалити механізм реалізації прав і свобод людини і громадянина шляхом прийняття закону, який і буде регламентувати порядок реалізації вищезгаданих конституційних прав. Також слід пропагувати і навіть вчити самих громадян захищати свої права, використовуючи правосуддя, можливість звернення до державних органів, міжнародних механізмів захисту прав (наприклад, ЄСПЛ та ін.) та національних недержавних органів і організацій.