Студенти 1-го курсу разом із доцентом кафедри соціально-економічних дисциплін, к.е.н Виганяйло Світланою Миколаївною брали участь у круглому столі «Застосування інформаційних технологій у діяльності правоохоронних органів», що відбувся у Харківському національному університеті внутрішніх справ і був проведений у режимі відеоконференції.

Підготовка власних тез доповідей, а також безпосередня участь у заході і сприяла поглибленню знань здобувачів вищої освіти з дисципліни «Інформаційне забезпечення професійної діяльності».

Під час доповідей учасники круглого столу, серед яких було багато фахівців цього напрямку, зосередили увагу на:

• проблемних питаннях з ідентифікації кіберзагроз в комп’ютерних мережах органів МВС України; методиці здійснення кримінального аналізу;
  • особливостях комплексного використання спеціальних знань та технологій OSINT;
  • способах подолання криптографічного захисту даних користувача в операційних системах MS Windows та MAC OS;
  • напрямках використання штучних нейронних мереж у злочинній діяльності; питаннях боротьби з кіберзлочинністю в умовах пандемії Covid-19;
  • технології отримання цифрового відбитку пристрою як способу ідентифікації особи в мережі Інтернет;
  • основних методах боротьби з фішинг-атаками;
  • використанні функціональних підсистем єдиної інформаційної системи МВС.

Особлива увага була приділена останнім досягненням університету у сфері використання інформаційних технологій – програмним продуктам, що були розроблені працівниками університету: «Навчальний Єдиний реєстр досудових розслідувань», Telegram чат-бот «СтопНаркотик».

Захід був змістовним та цікавим, а студенти отримали знання, котрі, без сумніву, стануть їм у нагоді у майбутній професійній діяльності.