24.11.2023 викладачем кафедри юридичних дисциплін Євгенією Манько організовано виїзне практичне заняття для 302 групи 3го курсу Сумської філії ХНУВС до Сумського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України на тему: «Підстави, етапи та методи проведення судових експертиз».

Фахівці експертної установи розповіли про основні завдання та напрями діяльності центру, види експертних спеціальностей, за якими виконуються дослідження в центрі, акцентуючи увагу на криміналістичних видах експертиз. Курсанти мали можливість ознайомитись з лабораторним обладнанням, поспілкуватись із судовими експертами, які на ньому працюють.

Завідувач сектору почеркознавчих досліджень, технічного дослідження документів та обліку Олена Недосека визначила основні питання, які вирішують почеркознавча та технічна експертизи документів, також продемонструвала роботу компаратора Foster + Freeman VSC, який дозволяє проводити дослідження документів та грошових знаків на предмет їх відповідності вимогам нормативно-правових актів України.

Заступник завідувача відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів Ірина Бруньова розповіла про особливості досліджень наркотичних речовин, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, спиртовмісних сумішей, металів і сплавів, речовин хімічних виробництв та спеціальних хімічних речовин, сильнодіючих і отруйних речовин.

Можливості інтроскопу XIS показав завідувач відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Олександр Цапенко, який співробітники його підрозділу використовують для сканування вибухових пристроїв (боєприпасів) та отримання їх зображень.

В дактилоскопічній лабораторії курсанти мали можливість ознайомитись з роботою ціанокрилової камери, що використовується для виявлення невидимих і слабовидимих потожирових слідів рук хімічними методами в лабораторних умовах.

Завідувач сектору біологічних досліджень Світлана Лісун ознайомила з роботою сучасної системи для ідентифікації особи - RAPID HIT ID, що необхідна для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи. Ця система найчастіше використовується для встановлення ДНК-співпадіння з родичами загиблих чи зниклих безвісти військовослужбовців.