Умови війни, невизначеності та конфліктів створюють серйозні виклики для ментального здоровʼя населення. Посттравматичний стрес, психологічні травми і загроза для фізичного та психічного благополуччя стають надзвичайно актуальними проблемами.

В межах навчальної дисципліни «Професійно-психологічна підготовка поліцейського» здобувачі вищої освіти спільно із доценткою кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС Тетяною Пономаренко 23 листопада 2023 року долучилися до дискусійної панелі «Місія університету в збереженні ментального здоровʼя в умовах війни» ХІ бізнес-форуму «Наука-бізнес-освіта: стратегічне партнерство», що був організований Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана.

Спікерами дискусійної панелі виступили: Володимир Волошин, директор ГО «Інститут психології здоровʼя», психолог, травматерапевт; Євгенія Курагіна, голова ГО «Асоціація психологів вищої школи України»; Наталія Умеренкова, старша наукова співробітниця лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, голова ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України», канд. психол. наук; Людмила Опанасенко, завідувачка навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню, Чорноморський національний університет імені Петра Могили, канд. психол. наук; Ольга Ловка, психологиня служби соціальної адаптації та психологічної допомоги КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, гештальт-терапевтка, канд. психол. наук; Тетяна Зайчикова, викладачка, акредитована гештальт-терапевтка, супервізорка, провідна тренерка Національної асоціації гештальт-терапевтів України, канд. психол. наук.

Актуальними темами для обговорення цьогоріч стали: вплив війни на ментальне здоровʼя населення; способи збереження психічного здоровʼя людини: роль освіти та середовища; умови, за яких людина потребує кваліфікованої допомоги психолога; співпраця університету зі стейкхолдерами у збереженні ментального здоровʼя населення; роль психологічної служби закладу вищої освіти.

Учасники дискусійної панелі отримали від досвідчених фахівців корисні практичні рекомендації щодо збереження власного ментального та підтримки соціального здоровʼя; розпізнавання на початковому етапі ментальних розладів, зокрема наявності у людини стресу, посттравматичного стресового розладу тощо, дійшовши висновку, що збереження ментального здоровʼя – це не тільки питання виживання в сучасному світі, але й запорука щасливого майбутнього.