Однією із форм опанування матеріалу з дисципліни «Цивільний процес» традиційно є відвідування судових засідань. Студенти 3-го курсу Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ разом з доцентом кафедри юридичних дисциплін Яною Михайлівною Садиковою були присутніми при розгляді в порядку цивільного судочинства двох справ за головуванням судді Зарічного районного суду м. Суми Алли Яківни Клименко.

Під час судового засідання вчинялися різні процесуальні дії: надавалися пояснення сторонами, здійснювалося уточнення позовних вимог, досліджувалися судові докази тощо. Тема, яку мали опанувати студенти, була «Судовий розгляд». На думку студентів таке дистанційне заняття є найбільш вдалим вибором форми викладання за цією темою.