Студенти груп СФ-ПДдср-23-1 та СФ-ПДдср-23-2 денної форми навчання першого курсу Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ ознайомилися із структурою Сумського районного суду Сумської області; посадовими обов’язками та безпосередньою роботою працівників апарату суду; сформували уяву про роботу судової системи з середини; можливо визначилися з майбутнім місцем роботи; набули необхідний рівень правових знань, сформували повагу до права; побудови правового діалогу між судовою владою та суспільством для покращення доступу до правосуддя.

З метою формування поваги до суду, підвищення рівня правової культури, обізнаності про порядок захисту прав і свобод людини, реалізації принципу гласності судового процесу, можливості проходження навчальної практики, 29.09.2023 р. професором кафедри юридичних дисциплін Шумілом О.М. було проведено виїзне заняття із навчальної дисципліни «Судові та правоохоронні органи України», а також оглядова екскурсія приміщенням Сумського районного суду у супроводі прес-секретаря - заступника керівника апарату суду Макаренко Юлії Володимирівни.

Студенти ознайомилися з роботою суду, категоріями справ, які розглядають судді Сумського районного суду, кількісним складом працівників суду та їх посадовими обов’язками, нововведеннями в судовій системі;

• відвідали архів суду;
  • відвідали канцелярії (центральну; цивільних справ; зі справ кримінального провадження та справ про адміністративні правопорушення);
  • ознайомилися із реєстрацією та рухом документів, що надходять до суду, який відбувається за допомогою Автоматизованої системи документообігу суду;
  • ознайомилися із роботою помічників суддів, секретарів судових засідань та секретарів суду;
  • ознайомилися із інформаційними стендами, за допомогою яких відвідувачі суду мають можливість довідатись про перелік справ, призначених до розгляду, зразками документів, ставками та платіжними реквізитами для сплати судового збору, графіком особистого прийому керівництвом суду;

Студентам сподобалось заняття, вони зацікавлено прослухали інформацію та отримали відповіді на запитання, що виникали в процесі відвідування Сумського районного суду.