Доцент кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС Юлія САМОЙЛОВА взяла участь у Міжнародній науковій конференції «Європейський Союз і Україна: передісторія, історія, сучасність», яка відбулася 16 червня 2023 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Конференція була проведена в рамках реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ за напрямком Модуль Жана Моне «Імплементація європейських цінностей як базис демократії в Україні».

Учасниками конференції стали українські та закордонні науково-педагогічні працівники, аспіранти, докторанти та дослідники. Під час наукового заходу обговорили важливі питання щодо сприяння популяризації ідеї об’єднаної Європи, знань про Європейський Союз в українському суспільстві; розширення науково-освітньої мережі дослідників з досвідом дослідження ЄС, а також ряд інших проблемних та важливих питань, присвячених історії розвитку співпраці України та ЄС, напрямам взаємодії України та ЄС в контексті глобалізаційних викликів сучасності та базовим європейським цінностям та їх ролі в процесі реформування України.