Проблематика гендерного балансу є досить актуальною та розповсюдженою, особливо із введенням воєнного стану на території України. Не є виключенням і питання гендерної рівності у сфері охорони праці, де досить часто відбувається певний дисбаланс щодо роботи чоловіків та жінок, призначення їх на різного роду посади та ін.

Доцентка кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії ХНУВС Світлана Петровська та студентка 4 курсу Ілона Ніколенко взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Гендерна політика в умовах воєнного стану: правовий вимір», яка відбулася у Науково-дослідному інституті публічного права, за сприяння Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Катерини Левченко.

Метою заходу було обговорення проблем правового регулювання гендерної політики в Україні в умовах воєнного стану та напрацювання механізмів вирішення проблемних питань.

Робота конференції проходила за такими секціями:

1. Правове регулювання гендерної рівності в умовах воєнного стану.
  2. Імплементація резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» в законодавство України.
  3. Захист прав жінок-військовослужбовиць в умовах ведення бойових дій.
  4. Механізми правового забезпечення захисту військовослужбовців, звільнених з військової служби за станом здоров’я.

Запропоновані питання викликали дискусію серед учасників. Захід виявився інформативним та корисним для слухачів.