Практичне орієнтування студентів юридичних вищих закладів освіти є вкрай важливим задля розуміння теоретичної складової та вмілого застосування отриманих знань на практиці в майбутньому, тож 20 березня 2023 року для студентів 3 курсу спеціальності 081 «Право» викладачем кафедри юридичних дисциплін Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ Валерієм Матусом разом із суддею-спікером Владиславом Костенком в Ковпаківського районому суді міста Суми було проведено бінарне заняття у рамках навчальної дисципліни «Кримінальний процес».

Студенти мали змогу поспілкуватися з суддею Костенком Владиславом Геннадійовичем про проблемні питання здійснення правосуддя під час воєнного стану, обговорити питання про розгляд клопотань учасників кримінального провадження, розглянути особливості розгляду справ за відсутності однієї зі сторін справи. Суддею-спікером було особливо звернено увагу студентів на теоретичну та практичну складові підготовки до судового розгляду справи.

Більш цього, викладач кафедри юридичних дисциплін Валерій Матус, який раніше обіймав посаду судді Ковпаківського районного суду міста Суми, поділився зі студентами своїм досвідом розгляду справ як суддя місцевого суду, і як суддя суду апеляційної інстанції у відставці.

Зі студентами були обговорені найбільш жваві питання кримінального процесу, які стосуються судового розгляду.