Впровадження принципів академічної доброчесності в освітній процес і їх популяризація серед здобувачів є актуальним напрямком роботи наукових, педагогічних та науково-педагогічних працівників.

4 жовтня 2022 року зав. кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії ХНУВС Олена ЛУК’ЯНИХІНА брала участь в онлайн-заході «Форум академічної доброчесності», який був присвячений проблемі академічної доброчесності у вищій освіті в умовах кризи.

Організатори заходу: Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти і команда UNICHECK.

В рамках семінару було докладно розглянуто:
• роль і завдання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у просторі академічної доброчесності (Іван Назаров, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти);
• законодавчі зміни з метою підвищення академічної доброчесності (Наталія Піпа, секретариня комітету освіти, науки та інновацій ВР);
• питання зовнішньої оцінки системи забезпечення академічної доброчесності у закладі вищої освіти у напрямку світових стандартів (Артем Артюхов, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти);
• академічна доброчесність і застосування інформаційних технологій (Анлрій Сідляренко, UNICHECK Україна ).

Loretta O`Donnell, проректорка з навчальної роботи університету Назарбаєва розповіла про проєкт академічної доброчесності в Казахстані.

Загалом захід виявився корисним, актуальним, а обговорення доповідей конструктивним саме у частині напрямків і методів розвитку академічної доброчесності у вищій школі.

За результатом участі у заході Олена ЛУК’ЯНИХІНА отримала сертифікат.