У межах реалізації програми академічної мобільності між закладами вищої освіти, які належать до сфери управління МВС України, науково-педагогічні працівники Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ продовжують брати участь у заходах Донецького державного університету внутрішніх справ. Так, професорка кафедри юридичних дисциплін Наталія Горобець, доцентка кафедри юридичних дисциплін Наталія Дуравкіна та викладачка кафедри юридичних дисциплін Ірина Майсун відвідали тренінг «Психологічні компетентності сучасного поліцейського» разом із доценткою кафедри трудового та господарського права Харківського національного університету внутрішніх справ Оленою Чорноус, доцентом кафедри протидії кіберзлочинності Петром Клімушиним та курсантами 4 курсу Харківського національного університету внутрішніх справ. Тренінг був проведений психологом Донецького державного університету внутрішніх справ Оленою Рингач.

Захід складався з трьох частин: «Я – лідер, Я – поліцейський», «Ефективна комунікація» та «Моральні цінності». Метою тренінга було створення умов для розкриття лідерського потенціалу курсантів, освоєння ними активного стилю спілкування і взаємодії; розвиток комунікативних навичок курсантів: формування умінь спілкування і знаходження шляхів подолання труднощів у спілкуванні, підвищення комунікативних здібностей курсантів; сприяти усвідомленню цінностей у житті: формування у курсантів навичок і звичок моральної поведінки, культури спілкування, взаєморозуміння, віри у власні сили, творчі можливості людини.

Для досягнення мети було застосовано різноманітні психологічні вправи, такі як: «Три портрети», «Хрест-Паралель», «Що нас об’єднує», «Що для мене є цінністю», «Аукціон», а також застосовувалась методика «Дванадцять тверджень» М. Куна та «Хто я?» Т. Макпартленда.

Психологічний тренінг завершився рефлексією та обміном думок і вражень між учасниками.