У Зарічному районному суді м. Суми відбулося модельне судове засідання зі студентами Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ. У підготовці студентів взяли участь викладачі Яна Садикова, Наталія Горобець, Марина Василенко.

Метою проведення таких модельних судових засідань є активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів, налагодження ефективної співпраці студентів із судом та підвищення якості підготовки майбутніх фахівців.

Захід відбувався у формі моделювання судового розгляду матеріалів позовної заяви про зменшення розміру аліментів на утримання дитини. Майбутні юристи завчасно отримали фабулу справи та мали час аби вивчити та дослідити всі нюанси для прийняття законного рішення. Таку фабулу студенти отримали зі справжньої цивільної справи (сторони справи були знеособлені), яка розглянута в Зарічному районному суді м. Суми на початку цього року. Саме такий позов було вибрано не випадково, адже такі справи дужа часто надходять до суду для розгляду.

Варто відмітити, що учасники серйозно віднеслися та підготувалися до поставлених перед ними задач. Підготували позовну заяву та самі матеріали справи, свої пояснення виклали у письмовому вигляді.

В якості експерта для обговорення та підбиття підсумків проведеного модельного засідання взяла участь голова Зарічного районного суду м. Суми Ганна Шелєхова. Після «оголошення» вступної та резолютивної частини рішення суддею та закриття судового засідання, вона спілкувалася зі студентами.

Ганна Шелєхова детально проаналізувала хід модельного судового засідання та звернула увагу усіх учасників на помилки і неточності, що були ними допущені. Але в той же час відзначила рівень підготовки учасників.

По закінченню заходу голова суду Ганна Шелєхова подякувала учасникам за активну участь. Відмітила, що робота юриста не тільки цікава, але і дуже відповідальна. А тому закликала студентів відповідально ставитися до навчання. Аби в майбутньому бути висококваліфікованим юристом та найкращим фахівцем у своїй роботі.