З метою вшанування пам'яті великого Кобзаря, сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, творчість якого була й залишається невичерпною скарбницею народної мудрості, у Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ було проведено конкурс читців шевченківської поезії.

У конкурсі взяли участь курсанти першого курсу. Вони проникливо, піднесено і дуже урочисто декламували поезію Тараса Шевченка («Надія», «Конвалія», «Вечірня година», «Думи мої думи», «І мертвим, і живим, і ненародженим» тощо). Усі виконавці поезії мали можливість ще глибше пізнати шевченківську літературну спадщину, філософські думки, осягнути значимість Великого Кобзаря. Його творчість була і залишиться невичерпною енергією народної мудрості.

Після двогодинного конкурсу за підсумками журі перемогу здобули: Андреєнко Валентина (уривок із поеми «Гайдамаки» - «Лебедин»), Ярмак Єгор («Мені однаково»), Калашніков Богдан («Тополя»), Юрчак Яна («Хто вам сказав, що я слабка…»), Сіроштан Микола («За байраком байрак»)

Переможці загально університетського конкурсу візьмуть участь у обласному відбірковому конкурсі читців, присвяченому пам’яті Т.Г.Шевченка (дистанційно).