23 листопада 2020 року професор кафедри юридичних дисциплін Горобець Наталія разом із з головою Зарічного районного суду м.Суми Ганною Шелєховою провели online бінарне заняття з дисципліни «Цивільне право» за темою «Відшкодування моральної шкоди» серед студентів 2 курсу Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ.

Ганна Шелєхова розповіла, що законодавчо не встановлено чітких методик обчислення розміру моральної шкоди, а й навіть бодай нижньої чи верхньої межі, як орієнтирів, що і змушує суд при визначенні її розміру враховувати вимоги розумності та справедливості. Слід зазначити, що моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов'язана з розміром цього відшкодування.

Спікер акцентувала увагу слухачів, що сторона, яка пред’являє вимоги відшкодування завданої їй моральної шкоди, не звільняється від обов’язку довести наявність такої шкоди, її розмір, надавши належні, допустимі та достовірні докази цього факту.

Ганна Шелєхова навела також цікаві приклади з розгляду цивільних справ про відшкодування моральної шкоди, проаналізувавши докладніше студентам чому саме таку суму було задоволено.

На поставлені питання студенти отримали відповіді та подякували за цікаву, пізнавальну та професійну зустріч.