Провідний фахівець Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ, викладач кафедри юридичних дисциплін Цвітана Баранова взяла участь у першому. Всього даний семінар триватиме три дні. Перший день семінару був присвячений темі «Захист прав людини вразливих груп осіб».

Основним спікером заходу виступив Саер Аммар, радник з питань верховенства права Регіонального представництва КМЄС у Харкові. Крім того, семінар відбувся за участі Координатора Регіонального представництва КМЄС у м. Харкові Роберта Жулкєвскі.

Під час першого дня були розглянуті загальні питання про права людини, вразливі групи населення, захист прав дітей з інвалідністю, питання інклюзивної освіти, злочинів на ґрунті ненависті, недискримінації у правоохоронних органах, гендерної рівності в Україні, фактами гендерної нерівності тощо.

Учасників семінару також ознайомили з Державною соціальною програмою щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року.