Чорнобиль – ми пам’ятаємо цю дату
І застигає в жилах кров.
Чорнобиль – помирає у дитини мати
І не віддасть їй вже свою любов.
Чорнобиль – скільки в цьому слові горя,
Страждань та гірко виплаканих сліз.
Ця радіація впадає в Чорне море,
Вона таїться в ніжних стовбурах беріз.
Чорнобиль – доки будемо терпіти
Таку халатність та тяжкий урок?
Чорнобиль – помирають наші діти, яким
В житті вже не зробити перший крок.

Чи знаєш ти, світе

Як сиво ридає полин,

Як тяжко, як тужно

Моєму народу болить! (Б.Олійник)

26 квітня – є днем пам’яті про наймасштабнішу екологічно-соціальну катастрофу на Чорнобильській АЕС та вшанування героїзму людей, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.

Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч українців, які ризикуючи своїм життям та здоров’ям, виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації. Їх подвиг вписано до літопису людської мужності та героїзму, він навічно залишиться у пам’яті українського народа.

У Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ до 34-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС підготували фото-презентацію спогадів із вузівських та міських заходів (виховні години, зустрічі з ліквідаторами аварії, перегляд документальних фільмів, покладання квітів, мітинги-реквієм), в яких брали участь студенти, викладачі, куратори, методисти, слухачі, співробітники філії.

Ми доземно схиляємось перед мужністю та героїзмом чорнобильців, проявленими у мирний час.