Шановні абітурієнти!

Ви вирішили вступати до Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ. Ми спробуємо відповісти на питання, які найчастіше задають при вступі.

Які спеціальності готують у Сумській філії ХНУВС?

У Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ здійснюється підготовка фахівців за спеціальністю "Право" за "цивільно-правововою" та "кримінально-правовою" спеціалізаціями.

Скільки років філії?

Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ 23 роки.

Які документи необхідно подавати для вступу?

Для вступу до Сумської філії ХНУВС абітурієнти подають наступні документи:

 1. Заява на ім’я ректора Харківського національного університету внутрішніх справ (бланк видається філією).
 2. Анкета встановленої форми (бланк видається філією).
 3. Характеристика.
 4. Документ про освіту (атестат, диплом) в оригіналі або його завірена копія.
 5. Сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти в оригіналі (історія України, українська мова та література, іноземна мова)
 6. Медична довідка за формою 086-о, довідка про щеплення, флюорографія (окремо).
 7. Фотокартки на матовому папері, без куточку, розміром :
  -3х4 - 8 шт.,
  - 9х12 - 2 шт.
 8. Ксерокопія паспорта.
 9. Ксерокопія ідентифікаційного коду.
 10. Паперова папка формату А-4 із зав’язками.
 11. 6 поштових конвертів з марками.

Чи потрібно для вступу в філію проходити спеціальну медичну комісію?

Не потрібно, для вступу подається звичайна медична довідка 086-0.

Які сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання необхідно подавати для вступу?

Для вступу до Сумської філії ХНУВС необхідно подати наступні сертифікати: «Українська мова та література», «Історія України», на вибір: «Іноземна мова» або «Математика».

Чи потрібно протягом навчання платити за підручники та додаткові методичні матеріали?

Ні, вартість користування бібліотекою, навчальною та методичною літературою, Інтернетом включені до суми, яку Ви сплачуєте за навчання.

Який термін подачі документів до приймальної комісії?

Подача заяв на денну форму навчання розпочинається 12 липня 2018 року та закінчується 26 липня 2018 року. На заочну форму навчання заяви подаються з 15 липня по 15 серпня 2018 року.

З яких областей навчаються студенти у філії?

У Сумській філії ХНУВС навчаються студенти з багатьох областей України (Сумської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької,Полтавської, Харківської, Чернігівської, Черкаської).

Чи є в Університеті гуртожиток?

Так, поряд з одним з навчальних корпусів розташований гуртожиток сучасного зразка. У ньому є всі необхідні умови для проживання та навчання студентів.

Чи є у Вас військова кафедра?

Так, студенти денної форми навчання можуть навчатися на військовій кафедрі.

Чи забезпечені студенти навчальною літературою?

Так, бібліотека філії може повністю задовольнити потреби студентів у навчальній та методичній літературі. Крім того, студенти філії мають доступ до електронних примірників підручників та навчальних посібників.

Які вступні екзамени здаються для вступу на заочну форму навчання?

Зарахування на навчання за заочною формою навчання здійснюється на підставі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання з дисциплін «Українська мова та література», «Історія України» (профільний), на вибір: «Іноземна мова» або «Математика».

Який відсоток працевлаштування випускників? Де вони працюють?

На сьогоднішній день близько 90 % наших випускників є працевлаштованими та працюють в судах, прокуратурі, органах державної влади, юстиції, поліції, служби безпеки, на підприємствах, в установах, організаціях усіх рівнів і підпорядкувань.

Чи можу я після закінчення навчання працювати в поліції?

Після закінчення Сумської філії ХНУВС та отримання вищої освіти ви можете працевлаштуватися до поліції, пройти початкову підготовку, отримати офіцерське звання та призначатися на посаду слідчого (оперуповноваженого, дільничного інспектора тощо).

Чи проходять студенти філії практику протягом навчання? Де?

Починаючи з другого курсу студенти філії щорічно проходять навчальні та виробничу практики. Вони мають змогу ознайомитися з роботою управлінь юстиції, судів, поліції, прокуратури, служби безпеки, нотаріату, адвокатури.

Чи мають змогу студенти проходити стажування за кордоном?

Студенти Сумської філії ХНУВС є членами міжнародної організації ELSA (The European Law Students' Association), що дозволяє їм відвідувати різноманітні наукові заходи в університетах Європи, а також проходити стажування в іноземних навчальних закладах. Крім того, студенти Сумської філії ХНУВС є неодноразовими учасниками літньої міжнародної програми Work and Travel, що дозволяє поєднувати роботу з подорожами в інші країни під час літніх канікул.