ELSA (The European Law Students' Association) — це міжнародна, незалежна, неполітична та неприбуткова організація, що об'єднує студенів-правників та молодих юристів, що зацікавлені в науковому та особистому вдосконаленні. Організація надає ідеальну базу для розвитку їхніх навичок, здобуття нових знань і спілкування з студентами права та юристами з усієї Європи. Сьогодні вона є однією з найбільших незалежних студентських організацій і представлена у більш ніж 300 правничих факультетах в 43 країнах Європи, членами якої є 50 000 студентів та молодих юристів.

ELSA Ukraine – це національна група міжнародної неполітичної неприбуткової Асоціації. ELSA Ukraine представлена в 11 регіонах нашої країни та налічує понад 600 активних членів. ELSA Ukraine є також самоврядною організацією, над розвитком якої працюють її офіцери – студенти права та молоді правники.

Щорічно організовуються більше ніж 100 академічних заходів на рік, такі як: конкурси есе, зустрічі з практикуючими юристами, інституційні візити до органів державної влади, моделювання судових змагань та змагань з переговорів, панельні дискусії, навчальні візити в інші країни, семінари та конференції, національні стажування.

Більше того, надаються міжнародні можливості, які пропонує ELSA International, такі як: літні та зимові правові школи, STEP-стажування (стажування за кордоном), делегації в міжнародні організації, міжнародні судові змагання.

ELSA Sumy діє в місті Суми з 2010 року.

Сумський осередок розташований на базі Сумської філії Харківського Національного Університету Внутрішніх Справ. ELSA Sumy нараховує чималу кількість активних та перспективних студентів. З кожним роком організація все активніше розвивається, про що свідчить численна кількість заходів, проведених ELSA Sumy, наприклад:

  • 17 березня 2018 року на базі Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ відбулася конференція-дискусія, організована Сумським осередком Європейської асоціації студентів-правників ELSA Sumy, на тему «Земельне право. Проблеми набуття права власності на землю».
  • 11-12 березня 2017 року на базі Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ пройшов Національний з’їзд президентів осередків Європейської асоціації студентів права (ELSA).
  • 25 листопада 2017 року на базі Сумського осередку Європейської організації студентів-правників (ELSA Sumy) відбувся тренінг від членів колишнього та теперішнього національного правління, а саме Генерального секретаря 2016/2017 Сніжани Осарчук та Віце-президента з семінарів та конференцій 2017/2018 Ольги Березіної.
  • 29 листопада 2017 року осередком Європейської організації студентів-правників (ELSA Sumy) було проведено панельну дискусію «Судова реформа. Прозоре правосуддя» в рамках заходів присвячених святкуванню ELSA Day.

Сумський осередок Європейської асоціації студентів-права ELSA Sumy бере активну участь у національних заходах осередків Європейської асоціації студентів-права ELSA Ukraine, а саме:

  • 23-25 лютого 2018 року представники Сумського осередку Європейської асоціації студентів-права (ELSA Sumy) взяли участь у National Presidents' Meeting-2018 у м. Одеса;
  • 24-25 березня 2018 року представники Сумського осередку Європейської асоціації студентів-права (ELSA Sumy) взяли участь у ІІ Національному з’їзді новачків (II National Fresher’s Camp) у м. Львів. Національний з’їзд новачків – щорічний захід, спрямований на отримання та поглиблення знань про мережу, членів ELSA;
  • у листопаді 2017 року представники Сумського осередку ELSA взяли участь XXVII National Council Meeting ELSA Ukraine в м. Чернівці.